Bindeleddet i det digitale sundhedsvæsen

Søgning

Projektarbejdsgruppe for SOR-adressering

Navn (titel)OrganisationTelefonnummerE-mail
Lise Marie Egesholm Olsen (Systemadministrator og Projektleder)Gribskov KommuneT: 7249 7449lmeol@gribskov.dk
Ebbe Friis Holm (Systemadministrator og projektleder)Frederiksberg Kommuneebho01@frederiksberg.dk
Maggie Brisson (IT konsulent)Københavns KommuneM: 2621 0439EW95@kk.dk
Mette Fredensborg (Administrator)Assens KommuneM: 2034 9210mefre@assens.dk
Kristina Farsinsen (Konsulent)Aalborg KommuneT: 9931 5649farsinsen@aalborg.dk
Per Larsen (IT-Specialist)Region HovedstadenM: 2113 2034per.larsen@regionh.dk
Charlotte IpsenRegion Hovedstadencharlotte.ipsen@regionh.dk
Jesper Siebert Tolonen (Applikationsspecialist)Region SjællandM: 9356 7098jsit@regionsjaelland.dk
Mette Zeuch-AndersenRegion Sjællandanzu@regionsjaelland.dk
Linda Kromann (EPJ-konsulent)Region SyddanmarkM: 3055 2642linda.kromann@rsyd.dk
Henrik Hermind (IT Teknisk specialist)Region MidtjyllandM: 2475 9187henrik.hermind@stab.rm.dk
NNRegion Midtjylland
Anne-Mette Lindgaard (IT-konsulent)Region Nordjyllanda.lindgaard@rn.dk
Rikke KristensenRegion Nordjyllandrikkr@rn.dk
Susanne Prang Nielsen (IT konsulent)Region NordjyllandM: 2054 2899s.prang@rn.dk
NNPL-forum
Louise Gordon Vejlø (Datakonsulent)Region NordjyllandM: 2115 2516logs@rn.dk
Fritze Flink (Datakonsulent)Region SjællandM: 2560 3371ffli@regionsjaelland.dk
Martin Hejl (Product Manager)KMD (EOJ)M: 2282 1871mcj@kmd.dk
Martin Pekruhn (Senior Domain Advisor)Systematic (EOJ)M: 2081 1857martin.pekruhn@systematic.com
Birgit Bækmann Jeppesen (Senior Domain Adviser)Systematic (EOJ)M: 5081 3161birgit.baekmann.jeppesen@systematic.com
Rune Møller Andersen (Manager)EG SensumM: 5190 6936runan@eg.dk
Jesper Molbo (Principal Architect)NetcompanyM: 2228 2956jmo@netcompany.com
Joakim IversenNetcompanyjoiv@netcompany.com
Josefine Rau Dalsgaard (Produktspecialist)NasureM: 3024 6874jrd@nasure.dk
Palle Gerry Petersen (SOR Teamleder)SundhedsdatastyrelsenM: 2510 7539pgp@sundhedsdata.dk
Mikkel Kirkegaard Øritsland (Product Owner)SundhedsdatastyrelsenT: 3268 9043mkir@sundhedsdata.dk
Asger HalkierSundhedsdatastyrelsenasha@sundhedsdata.dk
Jeanette Jensen (Konsulent)MedComM: 5177 9050jej@medcom.dk
Iben Søgaard (Projektmedarbejder)MedComM: 6178 1877ibs@medcom.dk
Kira Christina Ørbekker (Konsulent)MedComM: 2116 1301kic@medcom.dk
Heidi Skram (Konsulent)MedComM: 2499 0039hes@medcom.dk
Ole Vilstrup Møller (Konsulent)MedComM: 2476 0010ovi@medcom.dk