Bindeleddet i det digitale sundhedsvæsen

Søgning

Tværsektoriel arbejdsgruppe for udbredelse af dosispakket medicin

Navn (titel)OrganisationTelefonnummerE-mail
Jan Nybo (Chef for Det Nære Sundhedsvæsen)Aalborg Universitetshospitalj.nybo@rn.dk
Tanja Joest Væver (Cand.pharm)Frederikshavn KommuneM: 2421 6972tnve@frederikshavn.dk
Ole Bertram Andersen (Sundhedsstrategisk chefkonsulent)Aalborg KommuneM: 2962 9863ole.andersen@aalborg.dk
Klaus Roelsgaard (Overlæge, phd)Regionshospitalet Randersklaus.roelsgaard@rm.dk
Tove Larsen (Kvalitetskonsulent)Sygehus SønderjyllandM: 2159 7403tove.larsen1@rsyd.dk
Anneli Beuschau Jordt (Kvalitets- og udviklingskonsulent)Sønderborg KommuneM: 2790 6506anjd@sonderborg.dk
Malene UrbanSønderborg Kommunemaur@sonderborg.dk
Liselotte Johansen (Sundhedsfaglig Koordinator)Assens KommuneT: 6474 7170lisej@assens.dk
Anne-Mette Falkenberg Andgren (Sundhedsfaglig specialkonsulent)Bispebjerg og Frederiksberg HospitalM: 2757 8385anne-mette.falkenberg.andgren.01@regionh.dk
Tea Broeng (Sundhedsfaglig konsulent)Københavns KommuneM: 2153 4665kp1p@kk.dk
Louise Basse Friediger (Leder for tværsektorielt samarbejde)Frederiksberg KommuneM: 2898 5950lofr10@frederiksberg.dk
Annette Skovgaard Lund (Farmaceut)Styrelsen for PatientsikkerhedM: 2912 6318askl@stps.dk
Niels DreislerPraktiserende lægeniels.dreisler@dadlnet.dk
Majbritt Grabas Kruse (Datakonsulent)Region SyddanmarkM: 2434 7671mgk@rsyd.dk
Thomas Steen Nielsen (Datakonsulent)Region SjællandM: 5168 0285thsni@regionsjaelland.dk
Cecilie von Fyren Kieler HansenSundhedsdatastyrelsencfkh@sundhedsdata.dk
Åse Grønborg Sørensen (FMK faglig koordinator)SundhedsdatastyrelsenM: 9133 4817aags@sundhedsdata.dk
Gitte Hessner (Tilskudskonsulent)Danmarks ApotekerforeningT: 3376 7630ghe@apotekerforeningen.dk
Lena Skov Hansen (Kredskonsulent, cand.pharm.)Danmarks ApotekerforeningT: 3376 7605lsa@apotekerforeningen.dk
Poul Erik Kristensen (Konsulent)KLT: 3370 3370prk@kl.dk
Karina Hasager Hedevang (Konsulent)MedComM: 2917 4703khs@medcom.dk
Iben Søgaard (Projektmedarbejder)MedComM: 6178 1877ibs@medcom.dk
Marianne Nielsen (Konsulent)MedComM: 2496 5499mni@medcom.dk
Heidi Skram (Konsulent)MedComM: 2499 0039hes@medcom.dk
Ellen Simonsen (Konsulent)MedComM: 2022 5083els@trifork.com