Bindeleddet i det digitale sundhedsvæsen

Søgning

WebReq ERFA-gruppe

Navn (titel)SpecialeOrganisationTelefonnummerE-mail
Helle Bach Hansen (IT-konsulent)Region Nordjyllandhelle.bach.hansen@rn.dk
Cecilia Stæcker (Bioanalytiker)Region NordjyllandT: 9764 1222c.staecker@rn.dk
Patrick Max JensenKMARegion Nordjyllandpatrick.jensen@rn.dk
Claus Woldum (Underviser & Laboratoriefaglig konsulent)Regionshospital Nordjylland, Hjørringclw@rn.dk
Helle Lanner (Afsnitsledende bioanalytiker)Aalborg Universitetshospitalhsl@rn.dk
Bettina Lestang Mariegaard (Laborant)Regionshospital NordjyllandM: 9764 1760b.mariegaard@rn.dk
Iben Dissing Hornbeck (IT-bioanalytiker)Regionshospital NordjyllandM: 9764 1188iben.hornbeck@rn.dk
Britta Storvang (Laboratoriefaglig konsulent)KBAAalborg Universitetshospital SydM: 2054 7787brst@rn.dk
Jette ChristensenAalborg SygehusT: 9932 1585jech@rn.dk
Catharina Kusk (Datakonsulent)Region MidtjyllandM: 2465 7633c.kusk@rm.dk
Tobias HedegaardRegion Midtjyllandtobihede@rm.dk
Jensine Møller Petersen (IT-koordinator)Region MidtjyllandM: 2434 6025jensine.petersen@midt.rm.dk
Jacob Stilling Würtz (IT-Bioanalytiker)Regionshospitalet RandersT: 7842 2328jacowurt@rm.dk
Anne Jaritz-Nielsen (Bioanalytikerunderviser)KBARegionshospitalet GødstrupM: 7843 5679annjar@rm.dk
Marianne Rahbek (IT-specialist)KBARegionshospitalet Gødstrupmarirh@rm.dk
Lisa Jensen (Bioanalytiker)Randers Sygehuslisajens@rm.dk
Anders Nørgaard Norén (IT-koordinator)Regionshospitalet ViborgT: 8927 2727anders.noren@rm.dk
Birgitte TønningRegionshospitalet ViborgT: 8927 2727birgitte.toenning@viborg.rm.dk
Karen-Lise Nyengaard (Projektbioanalytiker/laboratoriefaglig konsulent)Regionshospitalet Silkeborgkare.nyen@midt.rm.dk
Anders PoulsenRegionshospitalet Holstebroanders.poulsen@vest.rm.dk
Lene Pajbjerg Daugaard (IT specialist)Regionshospitalet Horsensledaug@rm.dk
Inger Marie V. Rasmussen (Bioanalytiker og laboratoriefaglig konsulent)Aarhus UniversitetshospitalM: 2026 6044inerrasm@rm.dk
Karen Roed (Afdelingsbioanalytiker)Aarhus Universitetshospitalkaren.roed@rm.dk
Karina Vestergaard Leth (Bioanalytiker)Aarhus Universitetshospitalkarina.v.leth@midt.rm.dk
Tine Meyer (Bioanalytiker)Aarhus Universitetshospitaltinemeye@rm.dk
Uffe Lund Lystbæk (Systemadministrator)Aarhus UniversitetshospitalM: 3059 5341uffelyst@rm.dk
Marianne Engelund (Bioanalytiker)Regionshospitalet Horsensmarianne.engelund@rm.dk
Marianne Hedager Rahbek (IT-Specialist)KBAHospitalsenheden VestM: 7843 5545marianne.hedager.rahbek@vest.rm.dk
Birgit Juhl Madsen (Systemadministrator)KBAVejle SygehusM: 7940 6514birgit.juhl.madsen@rsyd.dk
Louise Nielsen (IT- og informationsmedarbejder)Vejle SygehusM: 7940 5640louise.nielsen4@rsyd.dk
Tinna Herløv Jensen (Bioanalytiker)Vejle Sygehustinna.herloev.jensen@rsyd.dk
Vivi Andersen (Systemadministrator)KBA, KIAVejle SygehusM: 4042 2861vivi.andersen1@rsyd.dk
Gitte Erthmann (Bioanalytikerunderviser – Laboratoriekonsulent)KBA, KIAKolding SygehusT: 7636 2767gitte.erthmann@rsyd.dk
Charlotte Høffer (Systemadministrator)KBA, KIAKolding SygehysM: 2938 7904charlotte.hoeffer@rsyd.dk
Lisa Jensen Snebjerg (Systemadministrator)KBAEsbjerg SygehusM: 3052 9738ljs@rsyd.dk
Ninna Bjørn Greve Carstens (Systemadministrator)KBA, KIASygehus LillebæltM: 5171 5928ninna.bjorn.carstens@rsyd.dk
Stine Altenburg Eeg (Systemadministrator)Sygehus LillebæltM: 2037 6447stine.altenburg.eeg@rsyd.dk
Mari-Ann Domar Lykke (IT-system administrator)KMA, KPASydvestjysk SygehusM: 2498 2678mari-ann.domar.lykke@rsyd.dk
Hanne Lise Pedersen (Laboratoriekonsulent)Sydvestjysk SygehusT: 2478 0894hanne.lise.pedersen@rsyd.dk
Jette Toft Balsby (Systemadministrator)Sydvestjysk Sygehusjette.toft.balsby@rsyd.dk
Elsebeth Tranholm Novrup (Laboratoriekonsulent)Sydvestjysk Sygehus Esbjerg T: 2477 8127Elsebeth.Tranholm.Novrup@rsyd.dk
Esad Dzajic (Overlæge)Sydvestjysk Sygehus EsbjergT: 7918 2000esad.dzajic@rsyd.dk
Maria D. Philipsen (Laboratoriekonsulent)Sydvestjysk Sygehus EsbjergM: 7918 2474maria.philipsen@rsyd.dk
Brian Eskildsen Møller (Bioanalytiker, Specialist IT og Scanning)KPAAabenraa SygehusT: 7997 4829brian.eskildsen.moller@rsyd.dk
Lise Bjørklund
(Bioanalytiker)
Sygehus Sønderjylland SønderborgT: 2931 6140lise.bjoerklund@rsyd.dk
Marianne Hugener-Ohlsen (Bioanalytiker)Sygehus Sønderjylland Sønderborgmarianne.hugener-ohlsen@rsyd.dk
Marlene Rise Ballegaard (Bioanlytiker og lab.konsulent)Sygehus Sønderjylland Sønderborgmarlene.ballegaard@rsyd.dk
Paul Schubert (Bioanalytiker og Laboratoriekonsulent)Sygehus SønderjyllandT: 2925 0203paul.schubert@rsyd.dk
Tanja MichaelsenKBA, KIASygehus Sønderjyllandtanja@rsyd.dk
Lone Stenstrøm Nielsen (systemadministrator)Odense UniversitetshospitalT: 6541 2819lone.stenstroem.nielsen@rsyd.dk
Knud Erik Lynnerup (Systemadministrator)KBAOdense UniversitetshospitalM: 4029 0364knud.erik.lynnerup@rsyd.dk
Annette Jensen (Lægesekretær)KMAOdense Universitetshospitalannette.jensen6@rsyd.dk
Birgitte Cordt QvistKBAOdense UniversitetshospitalM: 2462 1606birgitte.cordt.qvist@rsyd.dk
Dorte Viborg Jæpelt (Bioanalytiker)Odense Universitetshospitaldorte.viborg@rsyd.dk
Dorthe Eva Tinch Hansen (Bioanalytiker)Odense Universitetshospitaldorthe.hansen1@rsyd.dk
Karina Kubel Vilhelmsen (IT-bioanalytiker)Odense UniversitetshospitalM: 2048 7857karina.kubel@rsyd.dk
Susanne Hvidtfeldt Andersen (Systemadm./Afd.bioanalytiker)Svendborg SygehusT: 6320 2000susanne.hvidtfeldt@rsyd.dk
Annie Nguyet Tram Phan (systemadministrator)Region SyddanmarkAnnie.Nguyet.Tram.Phan@rsyd.dk
Marianne Hartmeyer (Regional forvalter)Regional ITRegion SyddanmarkM: 2475 9286marianne.hartmeyer@rsyd.dk
Maria Nybro Rubech (Lab.faglig konsulent)KBANykøbing Falster SygehusM: 2543 4695jahi@regionsjaelland.dk
Gitte Borgen (Systemadministrator)KBANæstved SygehusM: 2370 1972gban@regionsjaelland.dk
Randi Dannevang FehrnKPANæstved Sygehusrfe@regionsjaelland.dk
Lise Hannecke (Koordinerende IT-bioanalytiker)KMASlagelse SygehusT: 2925 8340lhnc@regionsjaelland.dk
Helle Jensen (Bioanalytiker/lab.faglig konsulent)KBASlagelse SygehusM: 2966 4643hejs@regionsjaelland.dk
Susanne Andresen (Bioanalytiker)KBAKøge SygehusT: 5663 1500sua@regionsjaelland.dk
Bettina Madsen-MogensenKBAHolbæk Sygehusbmam@regionsjaelland.dk
Rikke Hansen (Systemadministrator)KBAHolbæk SygehusT: 5948 4000riwh@regionsjaelland.dk
Vivi Von MehrenKBAHolbæk Sygehusvvm@regionsjaelland.dk
Helle Larsen (Systemadministrator)Roskilde SygehusT: 4632 3200hkla@regionsjaelland.dk
Stephanie Klitgaard-Brodersen (Bioanalytiker, faglig konsulent)KBARoskilde SygehusM: 4732 5604sbrod@regionsjaelland.dk
Camilla Reedtz Hastrup (Systemforvalter Labka II)Region hovedstadencamilla.reedtz.hastrup.01@regionh.dk
Dorthe BlackRegion Hovedstadendorthe.black@regionh.dk
Elly Keller Kristensen (IT-leder/systemadm.)Hvidovre HospitalM: 2311 9380elly.keller.kristensen@regionh.dk
Michael Veggerby (Systemadministrator)KMAHvidovre HospitalM: 2475 9027michael.rene.veggerby@regionh.dk
Morten Vos (Bioanalytiker)Hvidovre Hospitalmorten.de.voss.nielsen@regionh.dk
Rebecca Kæmpegaard (Systemadministrator)KMAHvidovre HospitalM: 2452 9190rebecca.kaempegaard@regionh.dk
Belinda Fridberg BilstrupAmager Hvidovre HospitalBelinda.Fridberg.Bilstrup@regionh.dk
Gitte Høj (Systemadministrator)Amager og Hvidovre HospitalerM: 4013 4491gitte.hoej@regionh.dk
Gitte MuderspachRigshospitaletgitte.muderspach@regionh.dk
Susanne Rosenkrantz (Systemadministrator)RigshospitaletT: 3545 3011susanne.rosenkrantz@regionh.dk
Charlotte Kjærsgaard Jensen (Specialist og Systemadm.)Bispebjerg og Frederiksberg HospitalM: 6113 4683charlotte.kjaersgaard.jensen@regionh.dk
Christina MercebachBispebjerg og Frederiksberg Hospitalchristina.mercebach@regionh.dk
Annette MeulengrachtHerlev HospitalT: 4488 3850anmeu@regionh.dk
Lisbeth Hein (Systemadm./bioanalytiker)Herlev Hospitallisbeth.hein.01@regionh.dk
Peter Bruun (Systemadministrator)KMAHerlev HospitalM: 2159 3172peter.bruun@regionh.dk
Peter HeltoftHerlev Hospitalpeter.heltoft@regionh.dk
Tina Profft LarsenKMAHerlev HospitalM: 4028 3785tina.profft.larsen@regionh.dk
Anne Bank (Bioanalytiker)KBANordsjællands HospitalT: 4829 6215anne.bank.01@regionh.dk
Header Jabbar MuhsenKBANordsjællands HospitalM: 4829 6215haedar.jabbar.muhsen@regionh.dk
Signe Schmidt Birkmose (WebReq- og laboratoriekonsulent)Nordsjællands HospitalT: 4829 2200signe.schmidt.birkmose.01@regionh.dk
Klaus Kofoed DahlBornholms Hospitalklaus.kofoed.dahl@boh.regionh.dk
Charlotte Drachmann (Ledende bioanalytiker)Dansk Gigthospitalcdrachmann@danskgigthospital.dk
Lone Bojesen (Kvalitetskoordinator/udviklingsbioanalytiker)PatobankM: 3868 1268lone.bojesen.02@regionh.dk
Ane Bøgh Poulsen (Chefkonsulent)Statens Serum InstitutM: 3268 8210abp@ssi.dk
Karin Nielsen (Specialkonsulent/projektleder)Statens Serum InstitutT: 3268 8101kans@ssi.dk
Inge TornhøjSynlabSYNLABT: 75720177inge.tornhoej@synlab.com
Margit Rasmussen (Senior konsulent)SYNLABT: 7572 0177margit.rasmussen@synlab.com
Zita Elbæk (Konsulent)SYNLABT: 7572 0177zita.elbaek@synlab.com
Helle Moss Owen (Konsulent)MedComM: 2460 8673hmo@medcom.dk
Marianne Broholm (Konsulent)MedComM: 3069 4931mab@medcom.dk